Definice úspěchu. Co znamená pro Vás?

Snít o úspěchu je jedna věc, získat jej věc druhá.

Podle velikosti snu je nutno vyvinout adekvátní úsilí. Zní to jednoduše, že?

A přitom se někdy zdá, jako by to byla nepřekonatelná překážka. Bohužel jen málo lidí je ochotno skutečně NĚCO UDĚLAT. Vyvinout úsilí a vytvořit prostředí, v němž by mohli svůj úspěch přivítat. Překážky jsou od toho, aby se překonávaly. (Některé si však nemusíme ani uvědomovat a přitom nám brání uspět. Psali jsme o nich zde.)

Úspěchu je dost pro všechny. Navíc nikoho nediskriminuje a nabízí se každému – už jenom z důvodu, který jsme si řekli na začátku: Pro každého z nás znamená úspěch něco jiného. Vidíme to dnes a denně na příbězích, které připravujeme do tištěného čísla Business life. A také na těch, které nám píšete Vy. I když bychom našli sto podobných příběhů, v každém bude úspěch znamenat něco jiného.

Nezáleží na startovní pozici, nezáleží na aktuální situaci. Záleží jen na tom, abychom dokázali vzít zodpovědnost za svůj život do vlastních rukou. Ano, okolnosti mohou zrovna tu Vaši cestu udělat složitější a náročnější.

Ale ruku na srdce – nebude právě díky tomu ten úspěch o to sladší? O to cennější?

Praktické kroky, jak své sny uskutečnit, ukazujeme i v tištěném časopise Business Leaders. Pro jeho odběr se lze registrovat zde.

Facebooková stránka BusinessLeaders je zde.

© Veronika Vajglová