10 důvodů, proč se podnikateli vyplatí MBA

3. Kontakty

Všichni účastníci MBA kurzů jsou nějakým způsobem součástí byznysového prostředí. Mohou to být manažeři z různých oborů nebo podnikatelé. Při studiu lze běžně získat velké množství významných kontaktů a není výjimkou, když se ze ,,spolužáka“ stane obchodní partner. Kde jinde se lze s tak významnými lidmi neformálně setkat?

4. Jiné úhly pohledu

Nejen, že si můžete zvolit studium různě zaměřených oborů, ale právě multioborovost kolegů studentů přinese z praxe různé úhly pohledu na stejnou problematiku. Velice přínosné mohou být konzultace aktuálního problému, ať s ostatními studenty nebo lektory.

5. Prestiž

Titul MBA do světa vysílá jasnou zprávu, že znáte aktuální trendy a nutnost se kontinuálně vzdělávat. Zkrátka že víte, co se v oboru děje. Navíc se jedná (na rozdíl od jiných možností studia) o mezinárodně uznávaný titul.

6. Osobnostní rozvoj

Úspěšný podnikatel je osobnost, která se stále vyvíjí a zdokonaluje. To, co se naučíte na kurzu MBA, bude neocenitelné i po stránce osobního rozvoje a efektivity. Už jen skloubení osobního a pracovního života se studiem bude cennou lekcí. A co teprve posun v komunikaci s lidmi z vysokých míst, prezentačních schopnostech a finančním vzdělání?

7. Znát svého nepřítele

Vedení konkurenčních mezinárodních společností má často vystudováno právě MBA. V zahraničí je tento profesní titul ve vrcholovém managementu standardem, zvláště na Západě. Pokud zvolíte kvalitní školu, budete mít mnohem větší přehled o tom, jak tyto společnosti fungují.

8. Možnost volby

V případě, že byste z jakéhokoliv důvodu chtěli svoji podnikatelskou dráhu ukončit, budete mít mnohem lepší možnost uplatnění na trhu práce. Není výjimkou, že podnikatele přestane jeho podnikání naplňovat a zasteskne se mu po zaměstnaneckém světě.

9. Protože jste podnikatel

Podnikatel je člověk, který bere svůj život do vlastních rukou, má rád výzvy a hlavně si rád rozšiřuje obzory. To ho odlišuje od ostatních; díky tomu vystupuje z davu.

10. Studium MBA je daňově uznatelným nákladem

Studium MBA je velká věc, která zásadně ovlivní jak profesní, tak osobní život. Už jenom z hlediska finanční investice jde o velké rozhodnutí. Proto se tomuto tématu věnujeme více do hloubky v připravovaném únorovém vydání tištěného magazínu Business life. Náš kompletní průvodce pomůže zorientovat se v nabídce kurzů, vysvětlí, na co si dávat při výběru pozor a proč, a v neposlední řadě přehledně ukáže návratnost této investice. První číslo zasíláme od konce února odběratelům přihlášeným zde.

Zvažujete studium MBA? Šli byste do toho?

Který z přínosů je pro Vás osobně nejzajímavější?

Diskutujte s námi i ostatními na facebooku BusinessLeaders, který je zde.

© Veronika Vajglová