7 výhod cloudových služeb: Data ve vzduchu pro efektivnější práci

4. výhoda: Jednoduchá spolupráce

Cloudové řešení umožňuje sdílet soubory, tedy i jednoduše vytvořit soubor společných složek pro konkrétní spolupracovníky. Každý s realizovaným přístupem pak má on-line k dispozici všechno, co v každém okamžiku potřebuje.

Lze využít i funkce rozdílných pravomocí – někteří kolegové mohou mít oprávnění dokumenty upravovat nebo je sdílet s dalšími uživateli.

5. výhoda: Šetříme peníze

Menší firmy používají pro skladování, zálohování a sdílení dat různé externí disky nebo malé servery. Nejenže nejde o zrovna efektivní řešení, navíc je také nákladné.

Cloudové služby jsou zdarma pouze v omezeném měřítku (a v závislosti na poskytovateli). Případné profesionální služby jsou ovšem finančně dostupné prakticky všem.

Nemalé peníze ušetříme také za pravidelnou aktualizaci softwaru a technickou podporu vlastních serverů.

6. výhoda: Bezpečnost

Využívání cloudových služeb je přiměřeně bezpečné. Z hlediska ztráty nebo zneužití dat je bezpečnost dat rozhodně vyšší než ve vlastním počítači.

7. výhoda: Související služby

Nabídka se u jednotlivých poskytovatelů může lišit. Obvykle však v rámci celého balíčku můžeme využívat další užitečné služby, jako je e-mailová schránka, aplikace na tvorbu formulářů, webů a dokumentů, sdílený plánovací kalendář a další příjemné vychytávky, které pomáhají s udržením produktivity.

Sečteno, podtrženo…

Všechno, co potřebujeme k efektivní práci, máme díky virtuálnímu úložišti dat pořád k dispozici.

Navíc v případě týmové práce zvyšujeme produktivitu všech jeho členů, kteří mohou živě sdílet a rychle využívat data bez ohledu na místo a denní dobu.

Pokud máme připojení k internetu, je práce se soubory velmi snadná.

Mezi nejčastěji využívané služby patří Google Drive, Microsoft OneDrive a Drop box. Každý z nás může mít trošku jiné potřeby, nicméně volbou kteréhokoli z těchto poskytovatelů velkou chybu neuděláte.

Zajímají Vás další pomůcky usnadňující osobní i týmovou produktivitu? Čtěte tištěný časopis Business Leaders, který Vám v případě zájmu zašleme poštou. Registrace je možná pouze zde. V trafikách časopis nenajdete.

Pro komunikaci s námi vstupte na facebookovou stránku BusinessLeaders zde.

© Veronika Vajglová