5 důvodů, proč se účastnit soutěží pro začínající podnikatele

2. Vylepšení podnikatelského plánu

O podnikatelském plánu jsme psali už zde a věnujeme se mu i v dubnovém vydání Business Leaders. A to zejména proto, že jde o naprosto klíčový a nezbytný předpoklad úspěchu; je základním stavebním kamenem každého podnikání a měl by ho brát vážně každý podnikatel.

Lukáš Drlík to věděl, a proto svůj plán neodbyl. Věděl, že jde o velmi důležitý startovní dokument pro rozjetí podnikání. Rozvíjí totiž původní záměr a předpoklady pro jeho realizaci. A právě pečlivě připravený podnikatelský plán Lukášovi pomohl soutěž Rozjezdy roku 2015 vyhrát. „Řekl jsem si, že musíme vytvořit dobrý podnikatelský plán a umět ho obhájit nejen na soutěži, ale i v praxi. A to se nám podařilo.“

3. Odborné poradenství

Jaroslava Michalcová, která vyhrála Rozjezdy roku 2014, měla vysokoškolský titul a zaměstnání, které ji bavilo – a přesto se rozhodla splnit si v pětačtyřiceti letech sen a vyučit se cukrářkou. Dnes má v Roudnici nad Labem vlastní cukrárnu a kavárnu, kterou nazvala podle originálního rodinného zákusku Dortletka.

Jaroslava se na popud své dcery přihlásila do soutěže pro začínající podnikatele. „Myslela jsem si, že je to soutěž pouze pro mladé. Ale jak se ukázalo, začínající není automaticky mladý,“ říká Jaroslava s úsměvem. Soutěž totiž vyhrála. Překvapivá výhra přinesla finanční obnos, který pomohl v dalším zařizování cukrárny a kavárny, nicméně to pro Jaroslavu nebylo tím nejdůležitějším. „Vůbec jsem nepomyslela na to, že bych mohla vyhrát. Brala jsem účast jako příležitost k setkání s odborníky z různých oborů.“

Samozřejmě že výhra v soutěži znamená odměny, ať už v podobě věcných cen nebo finanční hotovosti. Každému začínajícímu podnikateli se hodí každá forma podpory, nicméně od všech uslyšíte podobný názor jako od Jaroslavy: Výhra je příjemná, ale daleko významnější je právě setkání a konzultace s odborníky, jejich názory a rady.

Součástí soutěží jsou často i doprovodné semináře, které mohou přinést další užitečné informace, které následně zužitkujete v praxi.

K čemu dalšímu je taková soutěž ještě dobrá?

Otočte, prosím, na 3. stránku