5 výzev, kterým se na cestě k úspěchu musíte postavit


3. Nebojte se výzev

Možná jste se rozhodli začít podnikat, začít cvičit nebo skončit s cigaretami. Zamyslete se, jaký dopad může mít Vaše rozhodnutí na Váš život. Naučte se zvládat výzvy, vítejte je. Přistupujte k nim tak pozitivně, jak jen dokážete. Výzvy totiž přicházejí hned po příležitosti.

Nepřejte si, abyste to měli lehčí, přejte si, abyste Vy byli lepší. Můžete změnit svůj život tak rychle, jak se rozhodnete danou výzvu přijmout. Největší životní výzvou je osobní rozvoj. Pracujte na sobě, objevujte svůj potenciál a rozvíjejte své silné stránky.

Tip: Přestaňte brát NE jako odpověď! Čím dříve se naučíte neakceptovat žádné jiné výsledky, tím rychleji bude pro Vás každá další výzva samozřejmostí. Pokud si uvědomíte, že varianta NE neexistuje, odříznete tím všechny ostatní možnosti.

4. Přijímejte rozhodnutí

Rozhodnutí utváří Váš život. Všechno, co se Vám v životě stalo, ať už to dobré nebo to špatné, začalo nějakým rozhodnutím. Nadneseně se dá říci, že rozhodnutí, které uděláte dnes, rozhodne o tom, kým budete zítra.

Mějte ale na paměti, že každé rozhodnutí může mít u Vás jiné výsledky, než u Vašich přátel, sousedů a blízkých. Rozhodnutí je pouze startovní čára. A každý použije jiné prostředky pro to, aby se dostal do cíle.

Ve chvíli, kdy se pro něco rozhodnete, otočíte pomyslným kormidlem života a nastavíte svému životu nový směr. Rozhodnutí přijímejte často a rychle! Čím déle procházíte pro a proti, tím více spotřebujete energie, vůle a motivace.

Tip: Jakmile se máte o něčem rozhodnout, nastavte si časovač (nebo prostě jen koukněte na hodiny). Nastavte si na rozhodnutí maximálně 5 minut a do konce limitu se rozhodněte. Těšte se na každé rozhodnutí! Zamyslete se nad tím, co Vám toto rozhodnutí může přinést a jak Vám změní život.

5. Začněte hned

Když se člověk dostane k rozhodnutí, které dlouho odkládá, po jeho zdolání získá výjimečně dobrý pocit.

Co už dlouho odkládáte? Že se něco nového naučíte, změníte povolání nebo začnete cvičit? Nečekejte na správný den v kalendáři, protože ten nikdy nepřijde.

Nečekejte až něco bude, protože pak nebude zase něco jiného. Všichni to moc dobře víme, ale i tak to všichni děláme. Vymlouváme se, protože se nám do realizace nechce. Tento pocit je horší a horší, čím déle čekáme.

Chcete něco? Tak do toho běžte hned, jinak si to můžete rovnou napsat na seznam „Chtěl bych, ale nikdy to neudělám“.

Tip: Vyzkoušejte sílu rozhodnutí tak, že se rozhodnete udělat něco, co pořád dokola odkládáte. Udělejte to hned. Budete překvapeni, jak dobrý pocit Vám to přinese. Budete se najednou cítit hrdě, plní energie a svobodně. Nenechte si odkládáním zničit sny!

Výše uvedené výzvy mohou dát věci ve Vašem životě do pohybu správným směrem. Je jen na Vás, jestli využijete sílu rozhodnutí a výzvy přijmete. Je Vám k dispozici v momentě, kdy seberete odvahu ji využít. Dosáhnout úspěchu není jen pro hrstku vyvolených.

Bude dnešek tím dnem, kdy se rozhodnete, že se přestanete držet zpátky? Bude dnešek dnem, kdy se rozhodnete nasměrovat svou životní cestu ke snům? Rádi Vám v tom pomůžeme! Abyste opravdu učinili rozhodnutí, musí následovat nějaká akce. Tištěný časopis Business Leaders nabízí návody, tipy a inspiraci, jak uspět v tom, co si přejete. Pro jeho odběr se můžete registrovat zde.

Diskusní stránky BusinessLeaders jsou zde.

© Veronika Vajglová