Prodej/zasaď jabloň aneb Investování nejen do akcií Apple

Investor zásadně chce své investici rozumět. Proto si v takové chvíli zjistí více informací. Je chladnější a trpělivější. Vidí totiž, že v posledních letech společnost značně zvýšila investice do svého vývoje. Dá se tedy očekávat, že v blízké budoucnosti přijde Apple s dalšími inovacemi nebo novým produktem. Výsledek?

Investor využije poklesu CENY akcií a akcie dokoupí, protože vnímá možný budoucí růst HODNOTY společnosti.

Spekulant sleduje tutéž akcii, ale vidí zcela něco jiného. Vidí, že CENA akce výrazně klesla. Nezajímá ho možný budoucí růst HODNOTY společnosti. Pro něj je podstatné spekulovat na pozdější opětovný růst ceny akcií, a to prostě proto, že dlouhodobě se firmě daří a pouze teď akcie padala dolů. Výsledek?

Opravdu špičkové spekulanty poznáte podle nástrojů, které využívají pro co nejlepší odhad doby, kdy se klesající trend obrátí v růstový. Drtivá většina spekulantů ale spíše své peníze prohraje. Chovají se totiž jako hazardní hráči. Jen proto, že v ruletě dlouho padala černá, vsadí si na červenou.

Magazín Business Leaders není určen pro hazardní hráče. Spatřujeme v chování trhů logiku a zákonitosti. A největší vrtkavost, která ohrožuje investici, vidíme v samotných investorech. V jejich hlavách, netrpělivosti, neodbornosti, chaotičnosti. A také v tom, že si neumějí správně položit a upřímně odpovědět na 3 základní otázky:

Co očekávám?

Jak dlouho chci nechat peníze pracovat za sebe?

Jaký mám SKUTEČNĚ postoj k riziku?

Mnozí investoři také nevědí, kde správně začít; přes koho své investice realizovat; kde získávat všechny potřebné informace. A opravdu mám beze zbytku poslouchat makléře, nebo makléř sleduje také svůj osobní zájem, který může být odlišný než ten můj?

Unikátní seriál, ve kterém polopatě vysvětlujeme principy investování, začal právě v tomto vydání magazínu Business Leaders, které je dostupné pouze do vyprodání zásob. Jediný přístup k magazínu, který Vám za stovku pomáhá k penězům, je zde – v žádné trafice ani jiném veřejném obchodě jej neseženete.

Na diskusní stránku BusinessLeaders vstoupíte zde.

© Jan Vavroň