Zvažujete franšízu? Uspět můžete třeba ve vzdělávání dětí

Proč podnikat ve vzdělávání

Koupí franšízové licence v podstatě získáte „manuál na úspěch“, návod, který z Vás udělá úspěšného podnikatele, aniž byste museli přijít s vlastním geniálním nápadem a vybudovat vše od nuly.

Průzkum společnosti Bisnode ukázal, že podnikání ve vzdělávání patří k nejstabilnějším oborům v ČR. Zároveň je potvrzeno, že rodiče chtějí investovat do vzdělání dětí i navzdory krizi, takže podnikání ve vzdělávání dětí je oblast, které se daří i v období recese.

Vzdělávání – dlouhodobě perspektivní obor

Lidé se neustále potřebují učit a rozvíjet. Jednak je to naše potřeba osobního rozvoje, jednak nevyhnutelnost pro úspěch v pracovním životě. Rodiče si uvědomují, že investice do vzdělání jejich dětí je velice důležitá.

Silným trendem v zahraničí je tzv. STEM Education (science, technology, engineering, mathematics) neboli vzdělávání dětí v technických dovednostech. „Vybírali jsme právě z konceptů STEM vzdělávání,“ vysvětluje Adéla, proč zvolili právě koncept Brick by Brick, kde děti stavějí modely z kostek Lego®, a přitom se učí základům technických oborů – jak funguje ponorka, větrný mlýn, vznášedlo…

„Modely stavějí ve dvojicích, takže se učí i spolupracovat. Navíc jsou takové kurzy přitažlivé pro děti i rodiče právě díky tomu, že staví z kostek Lego®.“ dodává Adéla.

Nejde jen o hru s legem

Pokud se Vám zdá, že když si děti hrají s kostkami, nemohou se přece učit nic vědeckého, matematického, natož technického, vězte, že opak je pravdou. Ani zdaleka nejde o pouhé hraní s legem.

Každý program je postavený na základním principu „learning by doing“ (učení v procesu). To znamená, že metodika je sestavená tak, aby každé téma přinášelo konkrétní poznatek. Každá hodina má nové téma a ke každé hodině jsou sestaveny přesné instrukce a vlastní modelové plány.

„Právě přesný výukový plán zaručí, že kurzy pro děti jsou opravdu vzdělávací a bez ohledu na to, který lektor kurz učí, vždy splňuje cíle tak, že je spokojené dítě i rodič. Díky těmto plánům a speciálně sestaveným setům kostek Lego® lektor nesklouzne k „obyčejné“ hře s legem,“ objasňuje Adéla.

Co franšízant získá

Jestliže Vás zajímá oblast vzdělávání, čtete pozorně – je toho totiž více, co franšízant Brick by Brick (partner, který si kupuje licenci) získá.

Dostane školení, jak vybírat ty správné lektory a školit je, jak pracovat s metodickými plány, jak sestavit portfolio produktů, jak dělat marketing. Tedy jasný návod, jak být úspěšný.

„Součástí licence nejsou jenom kurzy, ale i produkty, které vytěží prostory od rána do večera, včetně víkendů a kurzy, které je možné učit i přímo ve školách a školkách,“ doplňuje Adéla.

Koncept není vázaný na velkou investici, a právě proto je možné ho provozovat i v malých městech.

Začátky každého podnikatele bývají nejtěžší. I proto naše druhé vydání magazínu Business Leaders nese název JAK ZAČÍT. K sehnání pouze zde.

Diskuzní stránka BusinessLeaders je zde.

© Veronika vajglová