Chybí vám podnikatelský nápad? Dáme vám 5 způsobů, jak ho najít

- Reklama -

Chcete začít podnikat? Výborně. Ale jak už jste jistě zjistili, chtít nestačí. Musíte mít nápad. Že ho ještě nemáte a ani nevíte, kde ho vzít? Pak vám ukážeme 5 způsobů, jak ho najít.

Nápad většinou dostáváme ve chvíli, kdy to nejméně čekáme. Inspirovat nás dokážou i lidé, věci nebo místa, od kterých bychom to vůbec nečekali. A to je na tom to krásné. Jenže ani samotný nápad k podnikání nestačí.

Nevíte, jak si založit firmu nebo jak podnikat jako OSVČ? Předplaťte se magazín BUSINESS LEADERS, kde najdete podrobný návod, jak na to.

A teď už se vrhněme na 5 osvědčených způsobů, jak přijít k podnikatelskému nápadu.

1. Co vás nejvíc baví?

Ze všeho nejdřív si položte otázku: Co mě nejvíc baví a uspokojuje? Ano, možná to zní jako klišé a stokrát otřepaná otázka, ale je klíčová. Jakmile nebudete podnikat v oboru, který vás baví, a pracovat na něčem, co byste si sami rádi koupili, nemůžete uspět.

2. Co vás v životě nejvíc štve?

Teď přichází na řadu další klíčová otázka: Co vás v životě nejvíc štve? Úplně ze všeho nejvíc? Vzpomeňte si na něco, co byste udělali jinak, kdybyste tu možnost měli. Nebo jaká věc by vám mohla v mnohém ulehčit život, či jakou službu byste potřebovali, ale zatím neexistuje nebo není tak rozšířená. Napadlo vás něco? Tak teď zkuste na dané věci či službě začít pracovat. Nečekejte, až na stejný nápad přijde někdo jiný.

3. Co bude za dvacet let?

Už jste někdy přemýšleli o tom, co se bude dít za patnáct nebo dvacet let? Jak budou vypadat automobily, mobilní telefony, počítače nebo jiné věci běžné denní potřeby za pár desítek let? Čeká nás budoucnost, kterou známe z nejrůznějších sci-fi filmů? Možná ano, možná ne. Záleží na lidech a jejich nápadech. Minulost už nám několikrát ukázala, že čím nereálněji nápad zní, tím větší má šanci na úspěch.

4. Neseďte doma

Nicnedělání vás na nápad nepřivede. Stejně tak, jako když budete neustále chodit jen z práce domů a z domova do práce. Neseďte nečinně doma a vyrazte do přírody, do města nebo jen surfujte po zahraničních webech a pište si cokoliv, co vás zaujme. Neustále u sebe mějte poznámkový blok na zapisování nápadů, ať jdete do restaurace, nebo jedete lyžovat na hory. Nikdy nevíte, kdy vás něco trkne.

Někteří z podnikatelů a podnikatelek, které jsme vybrali do nadcházejícího vydání magazínu, také nejdříve netušili, jak a v čem začít podnikat. Co inspirovalo je? To si můžete přečíst už 28. února. Předplatné objednávejte ZDE.

5. Zkuste něco nového

Děláte pořád ty stejné věci? Hrajete tenis, díváte se na filmy a chodíte s přáteli posedět do hospody? Vyzkoušejte něco, co jste ještě nikdy nedělali. Skočte si padákem, jeďte na dovolenou do zahraničí jenom s batohem na zádech, jděte na kurz vaření, zkrátka udělejte občas něco, co jste ještě nikdy neudělali. Může vás tak napadnout něco zcela nového.

Možná vás v průběhu čtení něco napadlo, ale zoufáte si, že je to nápad, který ani nestojí za to vyzkoušet. Proč? Protože vás nenapadlo nic, co by změnilo svět? To si nemysleli ani Steve Jobs, když sestrojoval první počítač, ani Mark Zuckerberg, když na Harvardu založil sociální síť pro své spolužáky.

Jak v podnikání udělat první krok?

Jak se poprat s prvními překážkami?

Kde seženete potřebné finance?

Buďte v obraze a naplánujte si své podnikatelské kroky s námi. Magazín BUSINESS LEADERS vás bude vést.

© Michaela Dočkalová

- Reklama -