3 neobvyklé způsoby, jak z ničeho vybudovat sebevědomí

3. způsob: Ignorujte nepochopení druhých

Lodě se nepotápějí kvůli spoustě vody, která je kolem nich, ale kvůli spoustě vody, která pronikne do nich. Stejně tak člověka potápějí těžká slova, která slyší ve svém okolí a vezme si je k srdci.

Legendární hokejista Jaromír Jágr ve svých čtyřiceti pěti letech a pěti měsících věří v další angažmá v nejlepší hokejové soutěži planety, NHL. Slabí lidé ho již týdny přesvědčují, že si přece už vydělal dost peněz, že už přece dosáhl na spoustu úspěchů, že by zkrátka „měl“ přestat věřit, že se nová smlouva naskytne. Jágr ale není slabý. Proto došel tak vysoko. Každý den trénuje na kladenském zimáku a opakuje: „Když přijde příležitost, musíš být připravený, ne překvapený.“

Každý člověk soudí druhé podle sebe. Co je pro něj nepředstavitelné, to považuje za nepředstavitelné i pro druhé. Jenže tak to na světě nefunguje. Kde si myslíme, že končí naše schopnosti, tam schopnosti druhých pokračují. Ba dokonce by tam mohly pokračovat i naše schopnosti, jen bychom v sebe museli uvěřit.

Chcete-li být úspěšní, nebo takoví zůstat, pamatujte si, že primárně nezáleží na tom, co si o Vás myslí druzí, ale co si o sobě myslíte Vy sami. Jste to, v co věříte.

Existují lidé, kteří si nikdy nedoběhnou pro vavříny jednoduše proto, že vůbec nepřijdou na start. Nevěří si. A mají pravdu. Jak řekl už průmyslník Henry Ford„Ať si myslíme, že něco dokážeme, nebo nedokážeme, vždycky budeme mít pravdu.“

O tom, jak budovat lepší výsledky – vlastní nebo v týmu –, bude příští vydání magazínu Business LeadersPokud se točíte v kruhu a nevíte, jak se zlepšit, posunout, pomůže Vám. K dispozici pouze čtenářům registrovaným zde.

© Petr Casanova