Jak nám běh pomáhá (nejen) v byznysu?

- Reklama -

Začali jste v rámci předsevzetí běhat a pomalu Vám dochází dech? Nebo běháte už dlouho a čas od času, třeba během zdravotní pauzy, ztrácíte motivaci k dalšímu běhání a novému začátku? Ať tak či tak, sebrat se brzy ráno nebo pozdě večer po práci a vyrazit běhat do tmy není pro nikoho úplná hračka a při oblékání do běžeckého málokdo z nás výská radostí. Pojďme si odhalit další skryté plus běhání a namotivujme se k dalším kilometrům.

O tom, že mají sportovci vynikající předpoklady být úspěšnými byznysmeny, a proč tomu tak je, už jsme v Business Leaders psali. Od té doby se nám ozvalo mnoho sportovců, známých i méně známých, se svými názory potvrzujícími tuto skutečnost.

Asi nejrozšířenějším sportem, který v posledních letech prožívá ohromný boom, je běh.

Ano, běh je jistě zdravý, pomáhá nám udržovat v kondici naši tělesnou i duševní schránku.

Ano, běžci jsou vytrvalí, mají pevnou vůli a hrají fair play. To všechno už bylo řečeno. Ale existuje ještě další výhoda.

Téma běhu jedinečným způsobem boří ledy při pracovních schůzkách a pohovorech. Běžci jsou specifická komunita. Jakmile někdo z nich, ať je to top manažer, generální ředitel nebo jakákoliv vážená osobnost, zjistí, že patříme do stejné komunity, ledy tají a vzplane zájem. Vášeň v povídání o běhu na chvíli upozadí i prvotní pracovní důvod setkání.

Jen při novinářských rozhovorech například s Janem Pirkem či Janem Mühlfeitem, tedy s významnými českými osobnostmi, bylo zpočátku vidět, že rozhovor je pro ně nutným zlem. Ve chvíli, kdy padlo téma běhu, které máme společné, oba dva pánové roztáli, najednou měli mnohem více času než slíbenou půlhodinu a konverzace plynula přímo přátelsky.

A podobně tomu je i ve firmách. Běžci mají zkrátka svůj svět. Je jedno, jestli děláte asistenta u kopírky, generálního ředitele, nebo jdete teprve na příjímací pohovor. Běžci kdykoliv přepínají z pracovního do sportovního světa, porovnávají své časy, trasy, běžeckou výbavu, závody. Když se hovor vrací zpět k byznysu, atmosféra je na zcela jiné úrovni, která nám značně usnadňuje další průběh jednání. Běh nám nezaručí kariéru a podnikatelský úspěch, ale pomůže nám.

Máte podobnou zkušenost?

Anebo je tohle pro Vás další impulz k tomu ráno či večer vstát a jít do mlhy a zimy běhat?

Běh tvoří pěkná těla, čistou mysl, dobré vztahy a předpoklady k podnikání, kvůli nimž běh a sport obecně nemůžeme opomíjet ani v Business Leaders.

 

© Eva Roudnická

- Reklama -