V akceleračních programech se zrodil fenomén DámeJídlo i Rekola. Jak to v nich funguje a co nabízejí?

Podobně jako v případě StartupYardu pochází i z líhně SIA několik velmi úspěšných start-upů. Určitě budete znát projekt sdílených městských kol Rekola nebo podnik Bezobalu, ve kterém si lidé mohou nakoupit potraviny a další zboží do recyklovatelných nádob, díky čemuž podporují životní prostředí.

Impact Hub pak pořádá podobný program jako je SIA i pro zájemce 30+, který má velmi podobný harmonogram, je ovšem zpoplatněný částkou 10 tisíc korun. Zúčastnit se ho může prakticky kdokoli, i firmy s již zaběhnutým provozem. Pokud by vás o něm zajímalo více, najdete ho pod názvem Impact First.

Zajímavé placené programy pro začínající i dlouho zavedené podniky nabízí také zájmové sdružení JIC. Například akcelerace JIC MASTER je pro kratší dobu zavedené byznysy, kerým chybí strategie pro další vývoj. Zaměřuje se na lídry, kteří by rádi expandovali do zahraničí. Účastníci programu mají možnost intenzivně se vzdělávat a pracovat na jejich podniku po dobu až půl roku. A cena? Tři tisíce korun za měsíc.  

Zajímají vás příběhy absolventů?

Nejen o tom, jak to v jednom z úspěšných českých akceleračních programů chodí, jsem si povídala přímo s vítězi letošní SIA. Setkali jsme se bezprostředně po skončení slavnostního večera, spojeného s předáváním finančních odměn. Jak zvládli absolvovat časově náročný program akcelerace při škole a práci? A jak se teď cítí při představě, že opustí pohodlí zaměstnaneckého života a vrhnou se do nejistoty podnikání? 

To všechno si budete moci přečíst v inspirativních rozhovorech s vítěznými týmy, které pro Vás připravujeme. 

Barbora S.