Začínáte podnikat? Přijímáte první zaměstnance? Poučte se z chyb a braňte se podvodům

- Reklama -

Právě jste odstartovali vlastní podnikání nebo se chystáte zvýšit počet zaměstnanců. Gratulujeme k tomuto velkému rozhodnutí. Ale trochu se toho obáváte, protože jste už nejspíš zažili situaci, kdy vás vyšplouchl obchodní partner nebo nový zaměstnanec. A vám zbyly jen trosky důvěry a horko těžko jste se donutili slepit rozbitý sen dohromady a jít zase dál.

Nepochybně jste si sami vyčinili, že jste tomu mohli předejít nebo alespoň minimalizovat následky. Jenomže spousta věcí vás předem ani nenapadla a rána přišla z nečekaného směru. Teď už může být takový scénář minulostí, protože se můžete jednoduše poučit ze zážitků ostatních.

Buďte připraveni dopředu

Mezi knížkami, které vám doporučujeme pro osobní rozvoj, přibyly tento měsíc dvě novinky. Obě pocházejí z pera zkušeného konzultanta Vladimíra Johna. Ten se po 30 letech v podnikání rozhodl, že je čas sdílet know-how s dalšími, kteří se snaží zlepšovat a rozvíjet.

Publikace Podnikatelé versus podvodníci je výběr nejčastějších podvodů páchaných na seriózních podnikatelích. Všechny příběhy se skutečně staly. U některých se pobavíte nad absurditou celé situace, u některých vás zamrazí v zádech.

Je to obsáhlý přehled o praktikách podvodníků, jak jejich podloudnosti můžou vypadat a jakým způsobem vás chtějí ošálit. Poznáte podvody s fakturami, triky u přepravy zboží, řádění nepravých úředníků a nástrahy nepravých e-mailů.

Nejedná se o fikci, ale o reálné situace, kde se dozvíte, co se oběti přihodilo a jaký byl výsledek podfuku. Na konci každého příběhu ale najdete to nejcennější – praktické tipy a konkrétní rady, jak celému závaru předejít.

Otočte, prosím, na 2. stránku