Příště i s legendárním Ivo Tomanem. Jaká je jeho překážková cesta?

Úspěšný muž s Tourettovým syndromem. Právě on se postavil před lidi a vedl je. Jako školitel se stal legendou.
- Reklama -

Vyprodaný Lobkowiczký palác. Ovace. Publikum spokojené nejen s vystoupeními řečnic, ale i neopakovanou atmosférou prostředí Pražského hradu a občerstvením bezplatným po celých osm hodin trvání. To byla naše první konference zaměřená na ženy – Věřily, že můžou.

Ptali jste se, kde se uvidíme příště. Tedy – přibližně za dva měsíce, 26. března 2019, na naší velké konferenci Tajemství obchodu, věnované tentokrát nejdůležitějším obchodním dovednostem. Vstupenky na druhý ročník do pražského Fora Karlín mizí rychle i díky přislíbené účasti legendárního školitele a motivátora. Jmenuje se Ivo Toman.

Jeho účast na největší obchodní konferenci bude zastávkou na jeho celorepublikovém turné Jak se prosadit, které začíná 28. února v pražském Dlabačově. „Bude to největší motivační tour v roce 2019,“ slibuje Ivo Toman. Kdy bude tento mimořádný spíkr v rámci turné Jak se prosadit ve Vašem městě, se můžete podívat zde

  • „Nejpřeceňovanější lidskou vlastností je skromnost. Více škodí, než pomáhá. Musíte mít naopak určitou dávku drzosti, abyste si dokázali říci o to, co chcete. Například při prodeji požádat lidi o jejich peníze. Mnoha obchodníkům to strach a skromnost nedovolí.“
  • „Už nikdy nebudete mladší, než jste teď. Ale vždy můžete být úspěšnější.“
  • „Právě ti nejlepší se stále zlepšují ve svých dovednostech. Nikoli ti, kterým to moc nejde. Například lidé, kteří někdy běželi, si myslí, že zlepšovat se už nepotřebují.“
  • „Sebezlepšování vytváří sebevědomí. S úspěšnými lidmi se proto pojí vyšší sebevědomí. Naopak snížená sebedůvěra, daná tím, že se lidé nezlepšují, způsobuje, že tito lidé pak nedosahují svého potenciálu, protože o sobě pochybují.“
  • „Úspěšní lidé říkají: ,Hrozně rád to dělám. Miluji to. Baví mě to. Jsem šťastný, když pracuji. Jsem spokojený. Mám radost z práce.‘ „

Máte to tak také? Nebo se bojíte každého jednání s klientem jen proto, že si nejste jisti svými schopnostmi? Tak je zlepšete. Proto je tady konference Tajemství obchodu.

Jeho překážková cesta

„Vždycky jsem chtěl něco řídit. Kromě toho, kdo by mě zaměstnal?“ vzpomíná na své začátky, kdy sice s Tourettovým syndromem úspěšně zvládl vysokou školu, ale u přijímacích pohovorů větřil problém.

Ivo Toman je marketingový odborník a školitel osobního rozvoje a motivace. Ve dvaapadesáti letech je autorem třinácti knih (poslední jsou Kurvítka v hlavě), pěti videoškolení a sedmi motivačních audio CD na téma osobní rozvoj a motivace.

Ve třiadvaceti letech se vrhl do podnikání. S nábytkem. Nevedlo se mu a jeho dluhy vyšplhaly na pět milionů.

Aby se zbavil dluhů, začal s přímým prodejem. Stal se nejúspěšnějším prodejcem firmy. Kromě toho zjistil, že má talent lidi zaujmout a strhnout.

Začal pomáhat lidem s velkou vnitřní motivací k tomu, aby byli ještě úspěšnější. A začal je také překvapovat jinými pohledy na volný čas a práci. „Já, i když čtu v noci knížku, beru to jako práci. Sbírám totiž informace a zajímavé myšlenky. Nepotřebuji samostatný čas na odpočinek, protože pokud děláte něco, co Vás baví, a vynikáte v tom, paradoxně odpočívat nemusíte.“

Školí ve firmách. Mezi tím občas vystoupí na veřejnosti a vyprodá nějaký ten sál. V roce 2011 takto ovládl bratislavskou sportovní halu Na Pasienkoch, v roce 2014 Velký sál pražské Lucerny.

Prosadil se přesto, že má od narození Tourettův syndrom. Jeho přednášky jsou neobvyklé, ale vyprodávají sály. Tikové projevy jsou totiž jen jednou stranou tohoto syndromu. Druhým projevem jsou nevšední tvořivé schopnosti. Tourettovým syndromem trpěli například i Wolfgang Amadeus Mozart, Erik Satie, Charles Dickens a další výjimečné osobnosti. Proto za legendárním školitelem jde i vynález revoluční metody učení cizích jazyků. Ale to jen na okraj.

Těšíme se na Iva Tomana už 26. března 2019. Pokud chcete být při tom, vstupenky zakoupíte zde.

Pokud Vám Praha v uvedeném termínu nevyhovuje a přejete si slyšet Ivo Tomana, vyberte si v kalendáři jeho tour Jak se prosadit.

© Petr Casanova