Která nejčastější chyba nám brání plnit cíle a stát se lídrem?

Kde poslouchat náš podcast?

Spotify
iTunes

Každý z nás si někdy v životě stanovoval určité cíle. A je v zásadě jedno, zda jsou to cíle, které jsme si vytyčili my sami, nebo které nám byly určeny naším nadřízeným v práci. Takových cílů máme v životě spoustu, ale těch splněných je jen velmi málo. Věřím, že i vy si vzpomenete na nějaký cíl, pro jehož dosažení jste získali obrovské nadšení, silnou motivaci na začátku, ale nedokázali jste vytrvat ve svém snažení a dotáhnout jej do úspěšného závěru. 

Přemýšleli jste někdy nad tím, čím to je, že nejsme schopni některých cílů dosahovat, a dosažení jiných je pro nás naopak hračkou? A proč nejsme nějakého cíle schopni dosáhnout i přesto, že po tom velmi toužíme?

Článků o tom, jakým způsobem stanovovat své cíle, bylo napsáno už tisíce. Většinou jsou tyto články věnovány efektivitě plánování nebo jinému způsobu, podle kterého bychom měli každý cíl definovat. Já tu rozhodně nechci žádný z těchto článků zpochybňovat. Správná definice cíle je velmi důležitá a podstatná pro jeho úspěšné završení. Myslím si ovšem, že je i něco mnohem důležitějšího než jen to, jaké nástroje používat, nebo jak konkrétně svůj cíl definovat. 

Často se nám totiž stává, že získáme obrovské nadšení pro nějaký cíl a jeho dosažení věnujeme obrovské množství času a energie. Studujeme, plánujeme, zkoušíme si osvojit nějaké nové návyky a stále se přemlouváme, abychom vytrvali, ale přesto mnohem častěji toto snažení vzdáme a zařádíme náš cíl do škatulky nesplněných snů a přání. 

Ano, přesně tak. Ve chvíli, kdy jsme nedokázali stanovený cíl zvládnout a vzdali jsme se na půli cesty, tak si myslím, že už nelze ani mluvit o cíli, ale spíš o jakémsi našem snu nebo přání, které jsme kdysi měli. Cíle jsou buď jen splněné, anebo ty, které právě teď plníme, na kterých právě teď pracujeme. Tady bych chtěl upozornit na to, jak jsme se vlastně k těmto právě teď plněným a splněným cílům dostali. Většinou jsme k danému cíli získali nějakou inspiraci od někoho v našem okolí. Viděli jsme například někoho, kdo dosáhl něčeho významného, nebo vlastní něco, co by se nám taky líbilo, nebo žije líbivým životním stylem, má nějakou atraktivní práci nebo skvěle vypadá. Líbí se nám to, a to nás inspiruje, začínáme po tom taky toužit. Říkáme si: „Taky bych chtěl takové auto, kolik asi stojí, kolik na něj musím vydělat?“ Nebo: „Takové svaly a postavu, ty bych taky chtěl!“ A podobně. Někdy té inspirace dostaneme tak velké množství, že se úplně nadchneme pro danou věc a stanovíme si ji jako náš cíl. A rozhodneme se za ním vykročit. Uděláme ten první krok a jdeme do toho. To je samozřejmě super. První krok je důležitý. Dokud bychom jen snili a nikdy nic neudělali, žádných cílů bychom nedosahovali. Jen si myslím, že tomuto kroku by mělo předcházet něco jiného. 

Osobně vidím problém v tom, že se často rozhodneme pracovat na nějakém cíli, aniž bychom si ujasnili náš záměr. Rozumíte, co tím myslím? Začneme na něčem pracovat jenom na základě toho, že jsme byli někým inspirováni nebo nám někdo jenom řekl, že určité zadání musíme splnit, že toho musíme dosáhnout, abychom získali nějakou odměnu. A teď už je jedno, jestli je to odměna v podobě peněz, nebo v podobě nějakého pocitu štěstí. Důležité je, že neznáme ten konkrétní záměr, že vlastně nevíme, proč bychom toho cíle měli dosáhnout mimo tu zmiňovanou odměnu. Peníze nebo nějaký pocit štěstí, to jsou totiž jen pomíjivé chvilkové odměny. Ty prostě pominou, peníze utratíme, pocit vyprchá a my si pak třeba řekneme: „To kvůli tomuhle jsem se musel tak dřít? To pro tohle jsem podstupoval takové odříkání a dřinu?“

Proto si myslím, že dřív, než se rozhodneme vykročit za jakýmkoli cílem, tak bychom se měli v první fázi zamyslet nad naším záměrem. Měli bychom si definovat ten důvod, proč jsme se pro daný cíl rozhodli. Měli bychom nejprve pochopit, proč to všechno budeme dělat, proč budeme tolik dřít a tvrdě pracovat. Každý velkolepý úspěch nebo cíl totiž bude vyžadovat tvrdou práci, a jestli vás někdo inspiroval k tomu, abyste začali vydělávat více peněz a měli velký dům, zkuste se nejprve podívat na jeho skutečný život, zeptejte se ho, co pro to musel obětovat, co se musel naučit, a ujistěte se, že to opravdu také chcete. 

To samé ale platí tehdy, pokud jste podnikatel nebo manažer. Určitě znáte takový ten obrázek, kde je napsáno „boss“ a ten komanduje tým lidí s bičem v ruce, a na druhé straně „lídr“, který stojí je v čele skupiny, udává směr a táhne za jeden provaz. Pokud chcete být tím lídrem, který táhne s týmem za jeden provaz, neměli byste jen dávat příkazy a stanovovat cíle vašim lidem. Věnujte jim více času a vysvětlete jim, proč by měli chtít takového cíle dosáhnout.  

  Firemní cíl, to nemusí být je číslo obratu, které napíšete během porady na tabuli. To číslo tam samozřejmě může být také, vlastně by mělo, ale mnohem důležitější je, co napíšete dolů pod toto číslo. Dejte si práci s tím, abyste vysvětlili lidem v týmu, co konkrétně dosažením toho čísla získají, kým se stanou, kolika lidem třeba pomůžou k lepšímu životu nebo jaké dopady může mít splnění toho cíle pro celý jejich život a život celé společnosti. 

Zkrátka a dobře jako dobrý lídr byste se měli v první fází zaměřit na definici vašeho záměru. A věřte, že to platí ve všem. Je úplně jedno, zda jste lídrem firmy nebo lídrem své vlastní mysli. Každý úspěch ale začíná u toho, jak o něm přemýšlíte, každý úspěch se rodí ve vaší mysli, tak jestli bych vám mohl dát nějakou radu, buďte nejprve dobrým lídrem svojí mysli, a až potom se snažte být i dobrým lídrem dalších lidí. 

Chápete, jak to myslím? Jestli s tím máte zkušenosti, budu rád, když mi napíšete, můžeme se klidně potkat i osobně u nás v podcast studiu a natočit spolu krátký podcast, kde se podělíte o svůj příběh nebo zkušenosti, jak jste se naučili stanovovat cíle nejen sami sobě, ale třeba i lidem u vás ve firmě. Možná, že to někomu pomůže k úspěchu, a čím více úspěšnějších jedinců bude v naší společnosti, tím úspěšnější bude celá naše společnost. A to stojí za trochu času, nemyslíte? Tak dejte vědět, budu se těšit na vaše zprávy třeba zde na webu nebo na našich sociálních sítích. Jestli vás Myšlením na vrchol baví, budu rád, když budete podcast sdílet, a samozřejmě i pokud si nastavíte odběr ve své aplikaci. Za to vám děkuji a pro dnešek už vám přeji úspěšný a krásný den.

© Lukáš Eder